DOD kamera LS 470W test a recenzia - Škola šmyku

Nedávno som mal možnosť vyskúšať najnovšiu on board kameru do auta od výrobcu DOD LS 470W. Kameru som testoval ako laik bežným používaním.

Rád by som zhrnul niekoľko dojmov z jej testovania. Keď otvoríte pekne graficky spracované balenie, nájdete dve priehradky. V jednej je vlastné zariadenie, v druhej príslušenstvo (napájací 12V kábel, adhezívny 3M držiak a „prísavka“ na sklo), všetko zabalené zvlášť v obale z jemnej plastovej fólie. Samozrejme nechýba návod na použitie a inštaláciu, takže si bežný slovenský motorista povie no problém, pretože ovládanie a inštalácia je naozaj jednoduchá a dá sa zvládnuť intuitívne.

Po veľmi rýchlej inštalácií do automobilu som zistil že napájací kábel je dostatočne dlhý až 4metre, aj keď mám 12V zásuvku až pri parkovacej brzde, čo ma celkom potešilo. Kameru som umiestnil podľa pokynov v návode a podľa zdravého rozumu tak aby čo najmenej obmedzovala moje zorné pole pri šoférovaní. Kamera sa automaticky zapne ako náhle sa po naštartovaní oživí aj 12V zásuvka v autozapaľovači.

Škola šmyku DOD kamery

Počas vedenia vozidla ma kamera ničím neobťažovala, dokonca ani som nemal tendenciu sledovať čo autokamera robí. Veľký displej je zreteľne viditeľný aj za slnečného počasia a funkcia automatického šetriča displeja zase poslúžila v noci keď prístroj zbytočne nevyrušuje. Kamera nahráva video vo vysokom rozlíšení ( FULL HD kvalita), jednoducho sa pomocou pamäťovej karty premiestni do počítača kde sa dá bez problémov prehrať.

Využitie takéhoto zariadenia nevidím len v špedičných firmách, prípadne v služobných autách, ale aj bežný vodič môže oceniť fakt že má všetko nahrané napríklad v spornej situácií po dopravnej nehode, kde vie takáto kamera ozrejmiť „kto bol na vine“ pretože z vysoko kvalitných a detailných FULL HD videí, ktoré je schopná zaznamenať vyčítate naozaj všetko čo sa počas jazdy udeje.

Auto kamery sú v počiatku, o pár rokov bude nimi vybavená väčšina vozidiel. Aj v súčasnosti síce na trhu nájdete množstvo autokamier, ktoré však svojou kvalitou a použiteľnosťou jednoznačne nepresvedčia. Určite sa oplatí investovať do špičkových kamier značky DOD.

Ak budete mať záujem o kúpu, či budete chcieť poradiť ohľadom výberu vhodnej kamery značky DOD navštívte stránku www.dod-tec.sk. Spoločnosť Media Leaders s.r.o. je oficiálny distribútor kamier značky DOD pre SR a ČR.

Kamery do auta značky DOD používa naša škola šmyku a rozhodne ich odporúčam pre výbornú kvalitu a jednoduchosť užívania.

Michal Jariabka
inštruktor

Škola šmyku - (www.drivingacademy.sk)